Comic Con, czyli zlot fanów komiksów i fantastyki pierwszy raz odbył się w Polsce w dniach 1-4 czerwca. To jedno z takich wydarzeń, na które obydwoje chcieliśmy się wybrać od zawsze. Chociaż opinie co do imprezy wydają się być podzielone (wielu krytykuje polski Comic Con za typowo popkulturowy charakter), my musimy przyznać, że bawiliśmy się przednio. A co nam szczególnie się podobało?
Atmosfera – sprzyjała całkowitej immersji w świat fantastyczny. I tych poprzebieranych, i tych w zwyczajnych ciuchach łączył zupełny luz i przekonanie, że znaleźli się we właściwym miejscu, i czasie. Dojazd darmowym, rozśpiewanym autobusem i ludzie, których skupiły zbliżone zainteresowania, sprawiły, że mogłam zobaczyć na własne oczy, że tacy dziwacy jak my istnieją. A jest ich całkiem sporo. Podobno przez te cztery dni, przewinęło się ich ponad 46 tysięcy! link
Spotkania z twórcami. Mnie szczególnie podobały się panele dyskusyjne z pisarzami, na których luźno opowiadali o swoich przygodach na drodze pisarskiej. Drugą, równie interesującą strefą, była strefa popkultury (np., Jak zostać profesjonalnym tłumaczem). Rozmawiano także o legendarnych stworzeniach japońskich, czy uczono dobrego zachowania po japońsku (strefa mangi i anime).
Można było również spróbować swoich sił w turniejach gier planszowych, czy tych na konsolach. Dla aktywnych przewidziano taką rozrywkę jak taniec.
Dla dzieci jedną z atrakcji było spotkanie z Nelą, słynną 11-letnią podróżniczką. A dla zainteresowanych nowinkami technicznymi czekały stanowiska VR.
Cały harmonogram prezentujemy poniżej.
W takim natłoku atrakcji, ciężko nam było dokonać wyboru. Jeśli pragnęło się zachować coś więcej niż tylko wspomnienia z fantastycznego wydarzenia, warto było kupić jakąś pamiątkę, np. koszulkę, czy kubek. Ja nabyłam kilka komiksów z Wonder Woman.
Odwiedziliśmy też miejsca związane z naszymi ulubionymi filmami, tj. Grą o Tron oraz the Walking Dead, czy Star Wars.
Cyknęliśmy kilka fotek ze znanymi postaciami i pojazdami ze świata fantastyki.
W sobotę wieczorem odbyła się Gala Cosplay, gdzie zaprezentowano wykonane przez siebie stroje postaci z gier, filmów i książek. Konkurs wzbudził duże zainteresowanie- zapełnione były wszystkie dostępne krzesełka. Imprezę poprowadził znany pisarz, Jakub Ćwiek.
Wszyscy prezentowali się rewelacyjnie. Specjalną nagrodę od sponsora zgarnął Obcy.
Zwyciężczyni całej Gali Cosplay nie kryła łez wzruszenia.
Gwoździem niedzielnego programu był zespół Percival, grający, jak sami członkowie określają, muzykę Słowian i Wikingów”. Zespół był jednym z twórców muzyki do gry Wiedźmin 3, a sam koncert nawiązywał właśnie do niego, wyświetlając na telebimach sceny z tej świetnej gry. Członkowie zespołu swoją muzyką, instrumentami oraz strojami oddawali klimat czasów średniowiecza. I porywali ( w tym przypadku raczej porywały, gdyż tańczyły same dziewczyny) widownię do tańca.
Pierwszy Warsaw Comic Con wprawił nas w tak świetny humor, że nie możemy doczekać się następnego, a ten już niedługo, bo odbędzie się w dniach 24-26 listopada, również w podwarszawskim Nadarzynie.
Em
0 Komentarzy